LEJLIGHED OLIVA ER enkelt og praktisk indrettet, beliggende på første sal i en lille bygning beliggende i en stille del af turiststedet Volme. Indkvarteringen har intern kommunikation i form af vindeltrapper, der forbinder første sal med loftet, hvor der er et galleri og et rum. Poolen og haven er fælles for alle lejere i bygningen, og i stueetagen er der overdækkede fælles stier, hvor du kan tilbringe en behagelig tid i skyggen. ISTRIANA HOUSE er et feriehus beliggende i samme landsby. Stueetagen har køkken, stue og badeværelse. På første sal er der to soveværelser og et andet badeværelse. I et soveværelse er der en dobbeltseng til to personer. Det andet værelse har tre senge og endnu en ekstra seng, og dette værelse kan rumme 4 personer. I stuen kan der sove to personer mere på en sovesofa. Huset kan rumme i alt 6 personer. Huset har sin egen have med grill, parkering, satellit-tv, to klimaanlæg, brug af fælles pool og internet.
Læs mere IndkvarteringsenhederTuristskat er inkluderet i prisen. Reservationen bekræftes efter betaling på 20% af det samlede beløb til værtskontoen, der vil blive sendt til dig, når du beslutter at ankomme. Resten af beløbet betales kontant ved ankomst. Ankomsttid er fra kl. 15 og afgangstid til kl. 10. Der tilbydes gratis tøjvask og håndklæder på ejendommen. Hvis du er interesseret, betales cykeludlejning ekstra kontant pr. Cykel og antallet af dage efter booking. Puljerne er fælles og sæsonbestemte, de er åbne i perioden 15.05. til 30.09. For alle uklarheder og information er du velkommen til at kontakte os. Vi ser frem til din ankomst.
Turistskat er inkluderet i prisen.Kære gæster, du kan annullere din reservation 15 dage før ankomstdatoen med en 100% refusion af forskuddet.
Både i lejlighed Oliva og i feriehuset Istriana House er det muligt at leje cykler til ekstremt overkommelige priser. Internet, parkering, aircondition og brug af den udendørs pool er gratis. I Medulin og Banjole er det muligt at tage på organiserede udflugter, og Pula ligger kun få kilometer fra lejligheden med al dens potentiale. I Medulin, som er centrum af Rivieraen, kan du tage på dykning, ridning, sejle, panoramaudsigt, faldskærmsudspring, safariture med lejede biler og motorcykler osv ... Der er mange restauranter i området med middelhavs- og istriske specialiteter med frisk fisk og de bedste olivenolie i verden. Om natten garanteres god sjov i caféer, natklubber, forlystelsesparker og restauranter.