Ferielejligheder Swallow -
Dubrovnik - Dubrovnik region

priser fra € 95 per nat Kardinala Alojzija Stepinca 30 A, Dubrovnik
Gæstevurdering Baseret på
3 anmeldelser
Fantastisk! 5/5

Detaljeret beskrivelse

Moderne og komfortabelt møblerede lejligheder på Lapad-halvøen i Dubrovnik. De ligger i et roligt område med familiehuse kun få minutter til fods gennem promenaden til stranden. Tæt på restauranter, caféer, markeder, supermarkeder og offentlig transport hvert tiende minut til det historiske centrum. Anlægget har to lejligheder hver til to personer med et soveværelse, stue, køkken, badeværelse og balkon med udsigt over havet.

Læs mere Indkvarteringsenheder
Mere information
Betaling og betingelser

Reservation af lejligheden kan ske via e-mail, hvorefter det er nødvendigt at betale 20% af den samlede pris til kontoen. Ved forudbetaling gives gæsterne en voucher med betalingsoplysninger. Resten op til det fulde beløb betales ved ankomsten til lejligheden.

Turistskat er inkluderet i prisen.
Afstande
  • Hav 700 m
  • Strand 700 m
  • Bycentrum 3 km
  • Dagligvarer 400 m
  • Restaurant 50 m
  • Læge 400 m
  • Apotek 200 m
  • Bank 400 m
  • Posthus 200 m
  • Tankstation 1 km
  • Busstation 1.5 km
  • Lufthavn 25 km
  • Lystbådehavn 30 km
  • Sportsaktiviteter 100 m
  • Diskotek 3 km
  • Kasino 2 km
Strandtype/Kysttype
Sandstrand
Småstenstrand
Betonstrand
Klippestrand
Ekstra tilbud

Muligheden for at organisere udflugter og transport fra lufthavnen til lejligheden.

Vores placering
Vis indkvartering i nærheden Vis seværdigheder i nærheden Ferielejligheder Swallow annonce er blevet set 0 gange siden 68344
Marijana Ercegovic Annoncering idet 2011
Taler:
Kroatisk
Engelsk
Mere om ejeren
Kontaktformular
Formularens inhold sendes direkte til annoncørens e-mail. Den kan kun bruges til at forhøre sig om den angivne ejendoms booking. Enhver anden brug regnes for misbrug af Direct-Croatia.coms servicevilkår.
Interessepunkter i nærheden Ferielejligheder Swallow
Gæstevurderinger
E
Fantastisk! 5/5
Ekrem Dortmund ,
Opholdt sig ind A2 , August 2021 | Perfekt lejlighed

Først og fremmest tak for endnu en gang Marijana for hendes gæstfrihed og venlighed, tilbyder lejligheden alt, hvad du har brug for for at føle dig ekstra på ferie. Fra aircondition i stuen og i soveværelset, vaskemaskine, kaffemaskine, tv tilbyder forskellige på forskellige sprog. Denne lejlighed tilhører med rette Luxus lejligheder. Udsigten fra balkonen strækker sig fra Lapad til havet. Fra lejligheden til stranden havde vi brug for 5-6 minutter, let gåtur. Vi efterlod bilen på parkeringspladsen fra lejligheden og brugte den ikke længere under vores ophold. Butikker, restauranter, busstation ligger få minutter fra lejlighederne. Det eneste, der kan genere nogen, der har problemer med deres knæ, er trapperne, der fører til promenaden og Plaza, de generede os ikke personligt. Vi betragtede det som en lille træning. Vi kunne godt lide Lapad og lejligheden endnu mere.

Anmeldelsen er oversat fra kroatisk - Vis original
Anbefalet for:
Aktiv ferieNattelivTil dem der leder efter en fredelig ferieRomantikereSightseeing
H
Fantastisk! 5/5
Hermann Ingolstadz,
Opholdt sig ind A2 , August 2020 | Ren luksus

Hvilken lejlighed !! Ren luksus, alt sammen meget eksklusiv. Smukt dekoreret og meget, meget ren. En fantastisk udsigt over havet og forstaden. Strand i nærheden, også nogle restauranter og supermarkedet lige rundt om hjørnet, men meget stille. Parkeringsplads ved huset. Værtinden er meget imødekommende og hjalp os meget, da vores bil gik i stykker. Vi anbefaler.

Anmeldelsen er oversat fra tysk - Vis original
Anbefalet for:
Aktiv ferieTurister uden bilRomantikere
Anmeldelse

Kære Hermann, tak for den gode kommentar om dit ophold i lejligheden Swallows nest i Dubrovnik, som du forlod på Apartmaniji.hr. Med venlig hilsen, Marijana

M
Fantastisk! 5/5
ML Dubrovnik,
Opholdt sig ind A2 , September 2015 | Perfekt lejlighed

Stor lejlighed og en meget dejlig vært. Det tilbyder alt, hvad du har brug for og visningen fra balkonen er fantastisk. Den næste strand ligger kun en lille gåtur ned nogle trapper samt busstationen, der tager dig ret til den gamle bydel. Alt i alt denne lejlighed var perfekt og meget ren. Marijana var meget venlige og hjælpsomme. Vi anbefaler stærkt, opholder sig her.

Anmeldelsen er oversat fra engelsk - Vis original
Anbefalet for:
NattelivTurister uden bilRomantikere
Anmeldelse

Kære Mira og Nikola, tak så meget for din anmeldelse. Jeg er meget glad for at møde dig og være din vært. Du er meget rart unge og par. På grund af folk som du er, jeg enyou i mulighed for at tilbyde min bolig til de gæster, der kommer til at besøge Dubrovnik. Med venlig hilsen, Marijana

Seneste annoncer
Kućica uz More Sevid, Split og dens omgivelser
Ferielejligheder Villa Kajgo II Pag Novalja, Kroatiske øer
Ferielejligheder Drago Murter, Kroatiske øer
Ferielejligheder Tonci Pag, Kroatiske øer