Ferielejligheder Ada -
Novi Vinodolski - Kvarner

priser fra € 89 per nat Pod Sv. Mikulj 15, Novi Vinodolski

Mere om ejeren
Detaljeret beskrivelse

I den kystnære del af Rivieraen, fra Bakarac til Novi Vinodolski, er der en frugtbar dal kaldet Vallis vinearia, som i det stenede og karstrige område engang var den eneste kilde til basale livsbehov for størstedelen af befolkningen. Novi Vinodolski, med sin geografiske og rumlige placering, repræsenterer Novi Vinodolski objektivt set et turistfænomen, som hurtigt skulle omdannes og bygges ind til et eksklusivt turistcenter, fordi det har et klart hav, egnede områder til opførelse af hoteller af de højeste kategorier, romantiske horisonter bestående af grønne marker, klipper, nåleskove og frem for alt en malerisk og fordybet kyst, så de yngre generationer stræber efter at sikre et sådant perspektiv og fremtid for deres by. Novi Vinodolski er sammenløbet af vejen, der fører fra Vinodol mod havet, såvel som vejen, der forbinder de kontinentale industricentre i Kroatien med havet gennem området med høje nåleskove i Kapela via Ogulin. Den adriatiske turistvej forbinder Novi Vinodolski

Læs mere Indkvarteringsenheder
Priser fra € 89 per nat
ID: 51096 A4 Ferielejligher til fire personer (83 m2)
InternetAirconditionTVBadeværelseKøkken Flere detaljer
Priser fra € 89 per nat
Priser fra € 89 per nat
ID: 51097 A4+1 Ferielejligher til fire personer med ekstra seng (78 m2)
InternetAirconditionTVBadeværelseKøkken Flere detaljer
Priser fra € 89 per nat
Mere information
Betaling og betingelser

Efter reservation skal der betales et depositum på 30%/forskud af den samlede pris inden for 3 dage. Reservationer i juli og august minimum 3 dage.

Turistskat er inkluderet i prisen.
Afstande
  • Hav 90 m
  • Strand 90 m
  • Bycentrum 1.5 km
  • Dagligvarer 200 m
  • Læge 1.5 km
  • Apotek 1.5 km
  • Bank 1.5 km
  • Posthus 1.5 km
  • Tankstation 1.5 km
  • Busstation 1.7 km
  • Lystbådehavn 1 km
  • Sportsaktiviteter 700 m
  • Diskotek 1.3 km
  • Nationalpark 60 km
Strandtype/Kysttype
Småstenstrand
Betonstrand
Klippestrand
Vores placering
Vis indkvartering i nærheden Vis seværdigheder i nærheden Ferielejligheder Ada annonce er blevet set 0 gange siden 60157
Vlado Plecko Annoncering idet 2017
Taler:
Kroatisk
Engelsk
Tysk
Mere om ejeren
Kontaktformular
Formularens inhold sendes direkte til annoncørens e-mail. Den kan kun bruges til at forhøre sig om den angivne ejendoms booking. Enhver anden brug regnes for misbrug af Direct-Croatia.coms servicevilkår.
Interessepunkter i nærheden Ferielejligheder Ada
Har du boet her? Skriv en anmeldelse!
Seneste annoncer
Ferielejligheder Irena Ražanac, Zadar og dens omgivelser
Ferielejligheder Ruza Omiš, Split og dens omgivelser
Villa Kata Pakoštane, Zadar og dens omgivelser
Grimm Sinj, Split og dens omgivelser