Apartments Kristina ligger kun 150-200 m fra centrum og stranden, de er ret rummelige, med mange faciliteter til at få gæsterne til at føle sig lige så godt som hjemme. Alle tre lejligheder er fuldt udstyret med køkken, stue (alle sofaer kan forlænges), aircondition, TV (satellitprogrammer). To lejligheder på 90 m² (på 1. og 2. sal) er lyse, luftige, med en terrasse på 20 m² med udsigt over havet og har hver to rummelige soveværelser, og hvert værelse har et badeværelse. Lejligheden på 40 m² har en 5 m² stor balkon. Der er også to separate soveværelser på hver 15 m² med eget badeværelse og køleskab. Hvert soveværelse har en ventilator. Der er gratis trådløs internetadgang overalt på anlægget. Lejlighedens gæster kan frit benytte grillen i haven, og der er en stor parkeringsplads foran huset. For reservationer, betingelser og mere, se under Noter. Bookingkalenderen er blevet opdateret. Vi ser frem til din ankomst!
Læs mere Indkvarteringsenheder*Lejlighedsprisen inkluderer: turistskat, brug af aircondition, Wi-Fi, sengetøj, badeværelse og viskestykker. Strandhåndklæder er ikke tilgængelige. *En parkeringsplads pr. boligenhed stilles til rådighed og gratis, to kun efter aftale, hvis der er plads. *Det er ikke tilladt at komme ind i lejligheden, især el-cykler og scootere. Meld venligst ankomsten med elektriske transportmidler, der er opbevaret i biler. * Forudbetaling er 200 EUR/enhed ved reservation (ingen refusion i tilfælde af afbestilling fra gæstens side). Efter forudbetalingen sender vi en bekræftelse med alle oplysninger om reservationen og husregler. *Et barn op til 12 år kan indkvarteres i lejlighed A2, prisen er EUR 10 per nat. *Hvis du har spørgsmål, så sørg for at kontakte os via e-mail, vi vil forsøge at svare hurtigst muligt, eller ring til os;) *Check-in 13:00, check-out 10:00.
Turistskat er inkluderet i prisen.Forskudsbetalingen refunderes ikke i tilfælde af afbestilling fra gæstens side. Det resterende beløb betales på ankomstdagen, og der er ingen refusion, hvis gæsten ønsker eller skal rejse tidligere end den reserverede afrejsedato.
Ferie tilbragt i juni 2024 i en meget flot lejlighed i villa Kristina i Pirovac. Lejligheden er udstyret med alle de nødvendige ting og er placeret således, at det ikke bliver varmt, og du kan sidde på terrassen på alle tider af døgnet. Tæt på alt, til havet, butikker, kirke hvis nogen går. Meget ren lejlighed, stor parkeringsplads foran huset. Vandet er meget varmt, varmere end i nærliggende byer, hvilket er vigtigt, hvis nogen svømmer meget. Jeg anbefaler denne lejlighed, og min kone og jeg planlægger også at tilbringe vores ferie der næste år, hvilket nok er den bedste anmeldelse af villaen og byen, fordi vi har været på vej til Kroatien i mange år, og vi prøver at give ærlige meninger om steder og overnatning. Krzysztof Wilk