Apartments Orhidea ligger 10 m fra havet i Hodomešćica-bugten i byen Bilo nær Primošten. I et privat hus ved havet har vi 3 boligenheder med sikret parkering. Alle lejligheder har satellit-tv og wi-fi. På stranden foran huset er der liggestole til gæster, parasoller og en udendørs bruser. Der er en promenade langs havet, der er velegnet til at gå, løbe eller cykle, og der er mountainbike stier i nærheden. Der er mange naturlige sten- og stenstrande langs promenaden. Det var et ideelt udgangspunkt for udflugter på grund af dets nærhed til nationalparkerne ved Krka-floden og Kornati-øen, samt de UNESCO-beskyttede byer Šibenik, Trogir og Split.
Læs mere IndkvarteringsenhederTuristskat er inkluderet i prisen. Ved reservation betales 20% i forskud, og resten af prisen betales på ankomstdagen. Ankomsttid fra kl. 14.00 og afgangstid indtil kl. 10.00.
Turistskat er inkluderet i prisen. Dokumentation for reservationsbekræftelse ved reservationMulighed for at bruge 2 voksen- og 1 børnecykler uden ekstra gebyr. Brug af bådpladser uden ekstra beregning. Kæledyr gratis!
Store værter tog varmt imod os og tog sig af os under hele vores ophold. Naturen omkring os var uvirkelig, og lejligheden var komfortabel og veludstyret. Vi nød især den private strand, som gav den perfekte afslappende oplevelse. Vi planlægger allerede at komme her igen næste år - vi kan ikke vente med at vende tilbage til dette lille stykke paradis!
Fantastisk sted.!!!!! Vi tilbragte en vidunderlig ferie der. Ejeren er meget venlig, dejlig med en fantastisk familie. Marcelina er en sød og smilende pige. Vi har mange gode minder fra denne ferie. Jeg anbefaler det stærkt til alle, der elsker fred og ro. Især om aftenen kunne man slappe af med et glas vin lige ved stranden. Hilsen værterne med vores hund Zoe.
På et roligt lille sted, i en smuk bugt, en lejlighed leveret af eventyrværter. Meget venlig og hjælpsom ejer, vi var tilfredse med alt. Mange tak for muligheden, det var en fantastisk 2 uger, afslappende Vi planlægger at komme tilbage her igen.
♥️...reméljük még omgagunk....ps süper a sör!! 😁
Stille, smukke omgivelser. Lige ved havet. Min partner og jeg tilbragte en smuk ferie. Adrijana er en meget hjælpsom værtinde. Hun gav os et tip om at leje en båd ved siden af, Grabaštici. Vi nød det hele Jeg anbefaler stærkt for en smuk rolig ferie.
For at foretage en rimelig gennemgang af Orchidea Apartments skal jeg dele mig op i to dele: den første - selve lejlighederne og den anden - placering. Så for første del - lejligheder er rigtig gode. Andrea er en fantastisk vært, værelserne er rene og komfortable, badeværelserne er rene og køkkenet har alt, hvad der er brug for. Lejligheden har sin egen adgang til havet, med sted at lægge sig ned og temmelig blød indgang til vandet - dette er ikke sandstrand, men samtidig er stigen ikke nødvendig - der er kun et 30-40 cm trin fra kysten til vandet, med små småsten som grund - vores 3 år gamle barn har ikke noget problem med at svømme lidt der. Udsigten er smuk, kvarteret er stille og roligt. For ulemper - WIFI er tæt på ikke at eksistere. Det er langsomt og bryder meget ofte forbindelsen. Lejligheder har deres egen parkeringsplads, men det er svært at parkere der, og endnu mere vanskelig at komme ind på Bilo Strane Road fra Primosten -retningen - faktisk kan det ikke gøres lovligt. For den anden del - placering. Bilo er en ganske lille landsby. Så lidt, at den ikke har nogen restaurant, Caffe, is eller endda nogen butik. Åh, undskyld - der er en, virkelig lille butik i den anden ende af landsbyen, på bakken, omkring 20 minutters gang fra lejligheder. Nærmeste restaurant er i landsbyen Dolac, også omkring 20 minutters (hurtig) gåtur. I praksis skal du bruge en bil for at gå hvor som helst. Men at parkere den bil senere er en udfordring. Der er ikke meget parkeringspladser i nærheden, og dem i Primosten betales normalt. På den anden side, på grund af alt det, er det virkelig stille der. Bilo har også en promenade, der går fra den dårligt vedligeholdte Bilo -strand helt til Primosten, så der er helt sikkert plads til en gåtur. For at opsummere - dette er en fantastisk lejlighed med dårlig Wi -Fi væk fra alle de steder, hvor du kan bruge penge. Jeg vender helt sikkert tilbage hertil
Vi er netop vendt tilbage fra dette fantastiske sted. På grund af genopbygningen endte vi med at blive i en nærliggende villa, men fru Andrijana forsynede os med sin strand med en gradvis adgang til vandet med småsten. Hun lånte os også en spisestol til vores baby, liggestole ved havet og hendes store selskab. Datteren til Macuka-familien var en ven af mine børn, de var begejstrede. Vi er nødt til at komme tilbage her igen. Rolig landsby, smukt krystalklart varmt vand, smuk havudsigt, privatliv, strandstole. Og fem minutter i bil til smukke Primosten. Indkvartering, vi fik mulighed for at se, og det er rent, smukt, nyt køkken, gulve og badeværelse. Vi er begejstrede, og vi nød virkelig ugen på dette sted. Ejerne er en vidunderlig afslappende dejlig familie, og vi havde en rigtig god tid med dem. Vi skifter plads til helligdage, men vi er stadig nødt til at komme tilbage her, vi er virkelig begejstrede.
Det er let at være en god vært for gode og varme mennesker! Tak for alt, og vi håber at mødes igen !!! 😘😘😘
Hvis du leder efter fred og ro, er dette det perfekte sted at slappe af. Vi tilbragte en dejlig ferie i denne lejlighed. Det perfekte sted. Smuk udsigt, krystal og varmt vand og masser af blomster - hvad mere kan du ønske dig. Til dette en glæde og hjælpsomme værter. Vi anbefaler dette sted helhjertet. Hilsen Marcelina.
Kære familie Borcz! Tak skal du have ! Må vi være sunde til at se hinanden igen. Marcela hilser alle 😻!
Roligt, smukt sted, god indkvartering og gode værter. Alt i alt den perfekte ferie. Tak for alt!
Perfekte gæster!
Fantastisk beliggenhed, meget tilgængelig og venlig ejere, krystalklart vand, fred !!!!! Jeg anbefaler!
Tak team! ... 😍
Jeg vil meget anbefale. (ferie 02-11.07 2020) Et lille og roligt sted. Et ideelt sted at hvile for familier. Hvis du leder efter komfort og ro i sindet, er du kommet til det rigtige sted. Restauranten er veludstyret og har en terrasse med en smuk udsigt over bugten. Bogstaveligt talt et par trin, og du er i krystalklart vand. Vi er glade for at være tilbage næste år. Superværter
Kære gæster! Tak og se dig igen næste år!
Super lejlighed mellem Sibenik og Primosten, lige ved havet, en promenade ved havet, der fører til Primosten. Moderne møbleret lejlighed og behagelig seng. Dejlig havudsigt for enhver gæst, liggestol lige ved havet.
De bedste gæster!
Fantastisk lejlighed ved havet, kun adskilt af en lille gågade. Veludstyret lejlighed, vi kogte meget selv, og køkkenet var godt udstyret. Fra balkonen har du udsigt over havet og dit eget afslapningsområde med to liggestole. En lejlighed ideel til ferierende, der ønsker at tilbringe en romantisk, rolig ferie direkte ved havet. Også meget velegnet til cyklister eller joggere, da du har løberuten lige uden for døren.
Meget flot indkvartering lige ved vandet. Ejeren bor i huset og er meget hjælpsom og venlig. Udstyret og placeringen er meget god. Vi vil helt sikkert være tilbage. Tak for de dejlige dage med dig