Velkommen til vores charmerende og rummelige lejlighed på 65 m², beliggende i det rolige distrikt Dubec, Sesvete! Kun 400 m fra den vigtigste bus- og sporvognsstation er det det perfekte sted for din ferie eller forretningsophold. Nyd en lys stue med en spisestue til 4 personer, et fuldt udstyret køkken (komfur, køleskab) og et komfortabelt soveværelse med en seng (160x200 cm) og en premium madras og kvalitetspuder. Slap af på balkonen med din morgenkaffe eller på badeværelset med badekar. Lejligheden har aircondition, gratis Wi-Fi og 24/7 sikkerhed takket være Reolink-kameraet. Kun 3 minutters gang adskiller dig fra butikken og markedet. Trg ban Jelačić er 35-45 minutter væk med sporvogn, Maksimir 20-30 minutter i bil, og Jarun kun 25 minutter. Zagreb er et centralt transportknudepunkt, der forbinder Europa med Adriaterhavet, og vores lejlighed har fremragende forbindelser til alle større motorveje: A3 til Slovenien og Vesteuropa, A4 til det nordlige Kroatien og Ungarn, A1 til Dalmatien og A2 til Slovenien.
Læs mere IndkvarteringsenhederDet fulde beløb for reservationen indbetales til girokontoen. I "Beskrivelse" skriv venligst "cut 65m2" og datoen (fra-til IBAN for betaling: HR8224020063101197580 Ankomsttid: fra kl. 15.00 Afgangstid: indtil kl. 10.00. rengøring, desinfektion og klargøring Registreringen af alle gæster på eVisitor-systemet er i overensstemmelse med bestemmelserne i Zagreb Tourist Board, og hver gæst skal gennemføre en check-in formular eller send mig et billede af ID-kortet på begge sider.
Turistskat er inkluderet i prisen.Op til 5 dage før reservationen refunderes det fulde beløb, inden for 5 dage før reservationen er der ikke mulighed for refundering.
Velkomstgave til vores gæster: Juice, Nesscafee, te, sticks, banan, shower gel 50ml, hårshampoo 50ml, hårbalsam 50ml. Lejligheden har rent sengelinned, håndklæder og en hårtørrer.
Lejligheden er ren og pæn, tæt på offentlig transport, anbefales
Mange tak for den fremragende anmeldelse. Jeg håber, du vil komme til os igen. Godmorgen. Renata
Rent, ryddeligt og meget pænt indrettet. Vi følte os som hjemme:) ejeren går ud af hendes måde at imødekomme os og er meget venlig. Alle anbefalinger, og vi kommer helt sikkert igen. 👍🏼
Mange tak for den flotte anmeldelse I er skønne gæster og I er altid velkomne. :) Alt det bedste, Renata
Det er altid svært at få overnatning online fra fremmede. Der er utallige spørgsmål: - Er billederne autentiske? - Er der rent og ryddeligt? - Hvordan er processen med at hente og returnere nøglerne? - Er alle enheder tilgængelige i lejligheden? - Har W-Lan det og fungerer det godt? Dette var vores første ophold i Renatas lejlighed, og vi blev mere end glædeligt overraskede. Fuld kommunikation foregik via e-mail og alt fungerede hurtigt og uden problemer. Efter at have betalt mængden af overnatning i fem dage, modtog vi alle de nødvendige instruktioner og koden til nøglerne til pengeskabet ved siden af hoveddøren. Da vi ankom fungerede alt med nøglerne uden problemer. I lejligheden blev vi mødt med alt, hvad en rejsende kunne ønske sig: - Wi-Fi - Komfortabel seng til to personer - Køkken med vaskemaskine, ovn, køleskab med lille fryser og kaffemaskine, TV - Pantry med strygebræt, hårtørrer og andre småting - Badeværelse med vaskemaskine og brusekabine Alt var rent og ryddeligt, sengelinned frisk og ren. Båret væk af dette behagelige første indtryk vendte vi glade tilbage til lejligheden hver aften for at overnatte og hvile fra dagens aktiviteter. W-Lan fungerede uden problemer. Efter fem dage var afgangen lige så problemfri. Vi lagde nøglerne tilbage i pengeskabet, og det var det. Vi kan anbefale Apartment Renata til alle med ro i sindet, og vores næste besøg i Zagreb bliver højst sandsynligt i Apartment Renata igen.
Kudos til værtinden. Hun er meget venlig, imødekommende. Studiet er pænt og rent. Du har alt hvad du behøver til dit ophold. Slik på bordet er et godt tegn på opmærksomhed. Parkeringsplads er 20 meter fra boligen. Bebyggelsen er stille. Alle anbefalinger fra mig