Lejlighederne er beliggende i et familiehus på en privat grund på 2000 m2 bevokset med middelhavsplanter, mandariner, appelsiner, citroner, figner og oliven. Hver lejlighed har en stor terrasse i den naturlige skygge af vinstokke med bord og stole. Alle lejligheder er fuldt møblerede og udstyrede, så alt hvad du behøver er strand- og hygiejnehåndklæder. Naturlig græs i skyggen af et oliventræ er velegnet til små børn at lege. Alle lejligheder har aircondition. En fælles terrasse på 150 m2 med en grill og et bord i den naturlige skygge af kiwi er tilgængelig for gæster til mulige sammenkomster. En udendørs bruser og liggestole er også tilgængelige. Der er også en indhegnet parkeringsplads til køretøjer på grunden til alle lejligheder. Den nærmeste strand ligger 140 m fra lejligheden. Den berømte naturlige strand Kava ligger 3 km fra lejligheden. 5 minutter fra lejligheden ligger turistbådens mole, der forbinder Slatine med Split og Trogir flere gange om dagen.
Læs mere IndkvarteringsenhederEfter at have foretaget reservationen inden for 5 dage, betaler gæsterne et forskud på 30% af lejlighedens samlede pris til værtens girokonto, resten betales ved ankomst. Afgang senest kl. 10.00 og ankomst senest kl. 14.00. Hvis gæsterne ankommer tidligere, tager vi imod dem på den fælles terrasse, og med en drink og bekendtskab venter vi i skyggen af vinstokkene på færdiggørelsen af rengøringen af lejligheden.
Turistskat er inkluderet i prisen.Hvis gæsten annullerer reservationen 30 dage før ankomst, tilbagebetales 90 % af forudbetalingen. For reservationer, der afbestilles 15 dage tidligere, tilbagebetales 50 % af forudbetalingen.
Vi byder gæster velkommen med hjemmelavet brandy og vin. Vi står til din tjeneste ved tilberedning af fisk på grillen. For gæster, der opholder sig i mere end 10 dage, arrangerer vi en gratis bådtur til strandene på den anden side af øen Čiovo. Bådture til øerne Šolta eller Brač organiseres dagligt. Leje af cykler, scootere og andre underholdningsfaciliteter til søs er til rådighed. Som en del af sportspladserne er der også en forlystelsespark for børn. Restauranter, taverner og pizzeriaer ved siden af havet og stranden vil gøre dit ophold i Slatine behageligt og uforglemmeligt. Gad vide hvorfor jeg ikke har en pool? Billederne af min ejendom ville være meget flottere, hvis jeg havde en pool. For mig ville det være at snyde gæsten. Min lejlighed ligger tre minutters gang fra havet. Du rejste 1200 km for at svømme i et hav, der er krystalklart og sundt, fyldt med alle de nærende mineraler, din krop higer efter. I stedet tilbyder jeg dig almindeligt gammelt vand, usundt, fyldt med klor. Ønsker du ro og hvile i lejligheden, har du skyggen af en oliven, figen, citrontræ og en almindelig bruser.
3. gang her. Fantastisk sted, fred og ro kvarter for par eller familier med børn, meget tæt på havet, gode restauranter og butikker. Kun 10 minutters kørsel til Trogir. Pæne og rene lejligheder med udsigt over den smukke have fuld af frugt og grøntsager, som du kan smage hver morgen! Mest vidunderlige ejere, vi nogensinde har mødt, Boris og hans kone er varme og åbne mennesker, der gjorde vores ferie uforglemmelig!
Fantastisk beliggenhed tæt på alt. Lejligheder meget rummelige og rene. Ejer meget venlig og forpligtende. Utrolig privat bådtur inkluderet i prisen for indkvartering. Jeg vil anbefale!
Når familien Skoko vi allerede var 7 gange, og er planlagt allerede i 2017. Mr. Boris og Mary er fantastisk og meget venlige. Rolige og ren. Til Trogir fra sidste år til at drive skibet, har ingen problemer med at parkere din bil.