Huset ligger ved havet i en lille bugt kaldet Makarac, ikke langt fra Milna på øen Brač. Det tilbyder en perfekt ferie i fred uden menneskemængder og larm. Huset har to værelser med hver to senge, stue, køkken og toilet. Der er store overdækkede terrasser i stueetagen og første sal. Ved siden af huset er der et sommerkøkken med pejs og udetoilet. Foran er der en overdækket terrasse med stenbord, og foran havet er der en træsolterrasse med gynge og solbruser. Et par stentrappe fører til den lille strand, og der er en bøje i havet til fortøjning af både. Ved siden af huset ligger en anlagt have og en stor parkeringsplads med "grønt overtræk". Der er stadig 14-dages lejeperioder til rådighed for sæsonen 2025: ---------- 01.07 til 15.07 ---------- ---------- 15.07 til 29.07 ---------- . Kæledyr er ikke tilladt!
Læs mereBetaling: 1000 Eur ved reservation via bankoverførsel, resten ved nøgleafhentning. Vi beder gæsterne om at ankomme hurtigst muligt efter kl. 16.00 og afrejse senest kl. 10.00.
Turistskat er inkluderet i prisen.Ved afbestilling op til 60 dage før dato beholder vi et depositum på 100 EUR, hvorefter depositum ikke refunderes.
Brug af pejsen er inkluderet i prisen. Foran stranden kan ejere af mindre både binde dig til en forberedt bøje. Vi understregede, at i tilfælde af dårligt vejr (især Tramontana-vinden) skulle båden flyttes til en sikker kaj i marinaen.